21–22 травня 2026 року в Києві відбувся третій воркшоп в межах проєкту «Енергія майбутнього — нові можливості для промислових громад». Понад п’ятдесят представників з 22 громад Дніпропетровської, Сумської, Запорізької, Донецької, Кіровоградської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської та Полтавської областей зібралися, щоб поглибити свої знання про підготовку енергетичних проєктів і разом поговорити про майбутнє об’єднання промислових громад.
Захід проходив на тлі важливих змін у державній політиці. Голова ЛОПЦ «Альтернатива» Валерій Новиков під час відкриття наголосив: оновлений Національний план з енергетики та клімату розширює поняття справедливої трансформації на всі промислові та моноіндустріальні громади – не лише вугільні. Це відкриває нові можливості для залучення фінансування і системної підтримки, але водночас вимагає від громад готовності – якісних проєктів, сильної нормативної бази і вміння спільно говорити про свої потреби.











